naglowek2

DERBY DLA RADOMSKA !!

pilica

Radomszczanie jechali do Przedborza by przełamać złą passę w derbowych pojedynkach. W poprzednich czterech spotkaniach pomiędzy RKS-em a Pilicą trzykrotnie górą byli Przedborzanie a raz padł remis. Od początku spotkania zawodnicy RKS-u narzucili gospodarzom swój styl gry, broniąc wysokim pressingiem i odbierając dużo piłek w środkowej strefie boiska. Dzięki temu dobre okazje na gola mieli Przemysław Kornacki, Tomasz Walioszczyk i Marek Michalski. Pilica odpowiedziała dwoma groźnymi strzałami Madeja sprzed pola karnego. Pierwsza połowa zdecydowanie ze wskazaniem na gości nie przyniosła jednak goli. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Przewagę mieli zawodnicy trenera Kowalskiego, co zaowocowało bramką zdobytą przez Marka Michalskiego. Doskonałym podaniem z głębii pola popisał się Przemysław Kornacki a Michalski z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Przedborzanie odpowiedzieli akcją, po której Rafała Dawida uratował słupek. Po zdobyciu bramki RKS Mechanik skoncentrował się na obronie, wyprowadzając groźne kontry. Po jednek z akcji i podaniu Walioszczyka mogło być 2-0 jednak Michalski tym razem przegrał pojedynek z golkiperem Pilicy. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i atakowali bramkę Radomszczan praktycznie całym zespołem, co zemściło się na nich w 87 minucie.  Długie podanie Rafała Dawida przejął Walioszczyk, ograł obrońcę, bramkarza i posłał piłkę do siatki. Radomszczanie złapali wiatr w żagle i mogli wygrać wyżej jednak Kornackiemu i Michalskiemu zabrakło skuteczności. Pilica za wszelką cenę próbowała strzelić honorową bramkę lecz obrona RKS Mechanika była w tym dniu nie do przejścia.