naglowek2

ZWYCIĘSTWO BYŁO BLISKO

Polonia

Po serii słabych występów zawodnicy RKS Mechanik w końcu zagrali dobre spotkanie remisując z Polonią Piotrków 1-1. Trener Artur Kowalski w dalszym ciągu nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Majewskiego i Tazbira. Podczas meczu w Paradyżu groźnej kontuzji kolana doznał będący ostatnio w dobrej formie Mateusz Żak. Mimo to piłkarze RKS-u przystąpili do spotkania z ogromną wolą walki i chęcią odniesienia zwycięstwa. Od początku meczu gospodarze grali bardzo ambitnie, często odbierając piłkę przeciwnikom na jego połowie. Po jednym z rzutów rożnych głową strzelał Walioszczyk lecz piłka minęła bramkę Polonii. Bardzo dobrą okazję na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie miał także Marcin Antczak. Jego strzał z około 20 metrów minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Błażejewskiego. Niestety podobnie jak w poprzednich meczach radomszczanie jako pierwsi stracili gola. Jedyną groźną akcję Polonii ładnym wolejem wykońcył Mateusz Jakubiak i w 28 minucie meczu było 0-1. Piłkarze RKS Mechanika szybko zabrali się do odrabiania strat. Udało się to 35 minucie kiedy po pięknej zespołowej akcji podanie Marka Michalskiego wykończył Maciej Machura. W drugiej połowie spotkania obydwie drużyny dążyły do zdobycia decydującego gola. Najbliżej szczęścia był Tomasz Walioszczyk. Piłka po jego strzale minęła już bramkarza Polonii jednak jeden z obrońców zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi zawodnik gości oddał znakomity strzał głową, ale bardzo dobrze dysponowany Rafał Dawid wyśmienitą interwencją uratował swój zespół od straty gola. Ostatnią szansę radomszczanie mieli już w doliczonym czasie gry, jednak strzał Walioszczyka nieznacznie minął bramkę Polonii i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.