naglowek2

TYLKO REMIS W RZGOWIE

mechanik2

Spotkanie z Zawiszą Rzgów rozpoczęło się od próby przejęcie inicjatywy przez obydwie drużyny. Zarówno Mechanik jak i gospodarze mieli po kilka grożnych stałych fragmentów gry, jednak piłka nie znalazłą drogi do bramki. W 12 minucie mocny strzał dystansu jednego ze Rzgowian obronił Mateusz Antczak. W odpowiedzi niecelnie sprzed pola karnego uderzał Michalski. W 24 minucie znów groźnie było pod bramką Mechanika jednak strzał głową napastnika Zawiszy poszybował nad poprzeczką. Z upływem czasu wyraźną przewagę osiągnęli goście. Najpierw uderzenie Jakuba Tazbira z 31 minuty obronił bramkarz gości. Za chwilę pomocnik Mechanika idealnie dograł do Majewskiego jednak strzał napastnika gości z 3 metrów obronił bramkarz Zawiszy. Majewski zrehabilitował się minutę później, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Antczaka i strzałem głową dał prowadzenie swojemu zespołowi. Ten gol podłamał gospodarzy, dzięki czemu Mechanik jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole. Najpierw po dobrym podaniu Tazbira po raz drugi piłkę do bramki wpakował Majewski, a w 40 minucie po podaniu Kornackiego Tazbir ograł obrońcę i strzałem między nogami bramkarza ustalił wynik do przerwy.

Druga połowa to zupełnie inny mecz. Zawisza zaczęła coraz śmielej atakować, natomiast Mechanik próbował bronić korzystnego rezultatu. W 61 minucie sędzia podyktował rzut wolny za zagranie ręką Kamila Nowaka. Do piłki podszedł doświadczony Michał Osiński i strzałem nad murem zdobył gola na 1-3. Gospodarze złapali wiatr w żagle, a słabo grająca drużyna Mechanika nie radziła sobie z atakami Rzgowian. W 79 minucie Zawisza zdobył kontaktowego gola a w 89 minucie gospoodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry 3 pkt dla Mechanika mogł zapewnić Tomasz Walioszczyk, jednak jego strzał nieznacznie minął bramkę Zawiszy. Mecz zakończył się  niespodziewanym podziałem punktów, co na pewno jest dużym sukcesem młodego zespołu ze Rzgowa.

Zawisza Rzgów - UKS Mechanik 3-3 (0-3)

Bramki: Wiktor Majewski 33, 36, Jakub Tazbir 40 - Michał Osiński 61, Hubert Rechciński 79, Łukasz Wiśniewski 89

Mechanik: Antczak - Michalski, Frączyk, Nowak, Lewacki - Szymczak (46' Żak), Antczak, Kornacki, Tazbir, Grabarczyk (46' Walioszczyk) - Majewski ( 72' Brych)