naglowek2

ZABÓJCZA KOŃCÓWKA MECHANIKA

astoria

W 30 kolejce IV ligi Łódzkiej zespół Mechanika rywalizował w Szczercowie z miejscową Astorią. Radomszczanie od początku meczu starali się narzucić własny styl gry i osiągnęli zdecydowaną przewagę. Gospodarze groźni byli jedynie przy stałych fragmentach gry. Mechanik w pierwszej części meczu zmarnował kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Najpierw Wiktor Majewski zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów zdecydował się na strzał. W następnych minutach dwa razy groźnie uderzał Tomasz Walioszczyk jednak pierwszy jego strzał obronił bramkarz Astorii natomiast drugie uderzenie minęło bramkę.  Po jednym z rzutów rożnych do piłki doszedł Dariusz Frączyk jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. Najlepszą okazję w pierwszej połowie Mechanik miał w 40 minucie, jednak w sytuacji trzech na jednego Radomszczanie źle rozegrali piłkę i wylądowała ona w rękach bramkarza.

Druga połowa to znów zdecydowana przewaga Mechanika. Po jednym z ataków w polu karnym faulowany był Marcin Lewacki i sędzia Malec podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Walioszczyk jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. W 78 minucie Mechanikowi udało się w końcu zdobyć bramkę. Walioszczyk dograł piłkę na środek pola karnego do Majewskiego, który z zimną krwią pokonał bramkarza Astorii. Gospodarze próbowali odrobić straty. Po jednym z rzutów wolnych do szczęścia brakło im bardzo niewiele. Ulfik w idealnej sytuacji główkował nad bramką. W końcówce meczu Radomszczanie zadali dwa decydujące ciosy. Akcję na 2-0 rozpoczął Kornacki, podał do Walioszczyka, który prostopadłym podaniem uruchomił Majewskiego. Napastnik Mechanika wprawdzie przegrał sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale nadbiegający Jakub Tazbir nie miał problemu z dobiciem piłki do pustej bramki. W ostatniej minucie meczu tuż przed polem karnym sfaulowany został Majewski. Do rzutu wolnego podszedł wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Marek Brych i w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdobył trzecią bramkę dla Mechanika.

Astoria Szczerców - UKS Mechanik 0-3 (0-0)

Bramki: Wiktor Majewski 78, Jakub Tazbir 87, Marek Brych 89

Mechanik: Mateusz Antczak - Michalski, Kolba (90' Królik) , Nowak, Lewacki - Walioszczyk, Frączyk, Kornacki, Tazbir, Antczak Marcin (88' Brych) - Majewski