naglowek2

Grad goli i kartek w Błaszkach

Długie miesiące przyszło czekać kibicom na wyjazdowe zwycięstwo Mechanika Radomsko. W sobotę (16 maja) drużyna trenera Artura Kowalskiego rozbiła na wyjeździe Piasta Błaszki 6:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego Radosława Urbaniaka radomszczanie narzucili gospodarzom swoje warunki gry. W 4. minucie nad poprzeczką bramki Piasta uderzał Marcin Antczak. Zaledwie dwie minuty później piłka znalazła się w bramce Piasta. Gol nie został jednak uznany, gdyż strzelec - Dariusz Frączyk był na spalonym. Za chwilę nasz zespół mógł już cieszyć się ze zdobytej bramki. Przed polem karnym faulowany był Wiktor Majewski. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Marcin Antczak. Po bramce prócz radości była kołyska dla Przemysława Kornackiego, któremu niedawno urodziła się córka - Marta.

Zdobyty gol dał Mechanikowi pewność w grze. W 26. minucie było już 2:0. Tym razem gola strzelił Jakub Tazbir. Nasz zespół nie rezygnował ze zdobywania kolejnych bramek. Kilka minut później z rzutu wolnego zagrywał Marcin Antczak. Piłka trafiła do Dariusza Frączyka, który zgrał ją do Mariusza Kolby. Defensor Mechanika z najbliższej odległości skierował ją do bramki.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdobyli bramkę. Szymona Dulę pokonał Adam Konieczny.

Druga połowa rozpoczęła się od drugiej żółtej kartki dla Daniela Armatysa, który musiał przedwcześnie opuścic plac gry. Liczebną przewagę Mechanik udokumentował w 69. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Antczak a piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Mariusz Kolba.
Zaledwie cztery minuty później arbiter spotkania usunął z boiska drugiego gracza Piasta. Tym razem drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę obejrzał Jan Wieczorek. O dziwo grający w "9" gospodarze w 86. minucie zdołali strzelić gola. na listę strzelców wpisał się Krystian Gil.

Utrata gola zmobilizowała Mechanika. W 88. minucie piątą bramkę zdobył rezerwowy Mateusz Żak. Chwilę później Piasta grał juz w "8". Bezpośrednią czerwoną kartkę za faul ujrzał Damian Rymarski.
Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Mateusz Żak. Młody pomocnik mógł skompletować jeszcze hat-tricka, ale zmarnował sytuację sa na sam.

Piast Błaszki - Mechanik Radomsko 2:6 (1:3)
Bramki: Adam Konieczny 40, Krystian Gil 86 - Marcin Antczak 7, Jakub Tazbir 26, Mariusz Kolba 32, 69, Mateusz Żak 88, 90+1.
Piast: Kusz, Zając (76, Jankowski), Sołtysiak, Wróbel, Wieczorek, Armatys, Gil, M.Kaczmarek (70, Peruga), Helt (80, A.Kaczmarek), Konieczny, Rymarski.
Mechanik: Dula, Nowak, Frączyk, Kolba, Królik, Tazbir, Kornacki, Antczak, Szymczyk (60, Żak), Majewski, Walioszczyk.
Żółte kartki: Armatys, Wróbel, Sołtysiak, Wieczorek (wszyscy Piast)
Czerwone kartki: Armatys (46, za drugą żółtą), Wieczorek (73, za drugą żółtą), Rymarski (89, za faul)