naglowek2

Przełamanie na "szóstkę"

Marek 800x600

Blisko miesiąc przyszło czekać kibicom na wygraną Mechanika Radomsko w rozgrywkach IV ligi. W 25. kolejce nasz zespół na boisku przy Brzeźnickiej pokonał Włókniarza Zelów 6:1.

Pierwsze minuty nie zwiastowały tak efektownej wygranej drużyny trenera Artura Kowalskiego. W 4. minucie sam na sam z Szymonem Dulą znalazł się Sebastian Krajda. Nasz młody bramkarz spisał się jednak znakomicie broniąc strzał zawodnika gości.

W końcówce pierwszej połowy przewagę uzyskał Mechanik. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Antczaka piłkę do bramki gości skierował Jakub Tazbir. Nasi piłkarze poszli za ciosem i zaledwie trzy minuty później było już 2:0. Tym razem z prawej strony zagrywał Marek Michalski a futbolówkę do bramki skierował Tomasz Walioszczyk. Piłkarze Włókniarza sugerowali, że asystujący przy golu Marek Michalski był na spalonym. Sędziowie uznali jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i gola uznali.

Dziesięć minut po wznowieniu gry goście zdobyli kontaktowego gola. Po błędzie defensorów Mechanika bramkę dla Włókniarza zdobył Błażej Kaliski.

Utrata gola mobilizująco wpłynęła na piłkarzy Mechanika. Już w 61. minucie było 3:1. Podanie Tomasza Walioszczyka celnym strzałem sfinalizował Wiktor Majewski. Zaledwie sześć minut później kibice mogli się cieszyć z czwartego gola. Tym razem podanie Wiktora Majewskiego na bramkę zamienił Marek Michalski. Na tym jednak nie koniec. W 73. minucie padł piąty gol dla naszego zespołu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jakub Tazbir, wykorzystując podanie Tomasza Walioszczyka.

Cztery minuty przed końcem spotkania wynik na 6:1 ustalił Wiktor Majewski, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym.

Warto zaznaczyć, że w meczu z Włóknairzem Zelów debiutowało dwóch zawodników z drużyny juniorów młodszych. Trener Artur Kowalski dał szansę Jakubowi Żółcińskiemu oraz Kacprowi Zuterkowi. Ten pierwszy w doliczonym czasie gry mógł wpisać się na listę strzelców. W dogodnej sytuacji posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Mechanik Radomsko - Włókniarz Zelów 6:1 (2:0)
Bramki: Jakub Tazbir 37, 73, Tomasz Walioszczyk 40, Wiktor Majewski 61, 86, Marek Michalski 67 - Błażej Kaliski 55.

Mechanik: Dula, K. Nowak (68, Perliński), Lewacki (85, Zuterek), Kolba, Frączyk, Kornacki, Marcin Antczak, Tazbir (74, Żółciński), Michalski, Żak (56, Majewski), Walioszczyk.
Włókniarz: Dróżdż, Grzelak (80, Jakub Dregier), Ratajczyk, Perka, Kucharski, Jarosiński, S. Krajda, Kaliski (75, Świątek), Bednarek, Gołuch, A.Krajda.
Żółte kartki: Żak, Kolba - S.Krajda, Ratajczyk