naglowek2

GRAD GOLI W ŁODZI!

W sobote (26.03.2023) o godzinie 12:00, na stadionie przy ulicy Milionowej 12 w Łodzi RKS podejmował AKS SMS ŁÓDŹ.

Strzelanie bramek zaczęło się już 2 minuty po gwizdku sędziego, gdyż mimo, że Maciej Humerski wybronił próbę z rzutu karnego Bartosza Machaja, to ten szybko doskoczył do odbitej piłki i strzelił swojego 10 gola w sezonie. Podobieczni trenera Pawła Ściebury nawet na moment nie pomyśleli, by cofnąć się i oddać piłkę przeciwnikowi, gdyż dalej dochodzili do sytuacji, co zaowocowało golami Juliusza Molisa, Dawida Flaszki i Szymona Kożeckiego. Szybki odbiór piłki RKS-u po stracie sprawiał, że AKS nie dochodził do groźnych sytuacji, więc ligowy debiutant w bramce, tj. Bartosz Nikołaj nie miał zbyt wiele pracy. Warto jednak zaznaczyć, że nie było widać u niego presji, a w kilku sytuacjach zachował się bardzo pewnie.

W drugiej połowie AKS grał zdecydowanie lepiej co zaowocowało bramką w 52 minucie. Mimo dochodzenia do wielu sytuacji w drugiej połowie AKS-u, to Juliusz Molis strzelił bramkę w 72 minucie na 5-1. Niestety chwile później czerwoną kartkę dostał nasz środkowy obrońca- Jakub Załucki, przez co będzie pauzował w kolejnym spotkaniu. Zatem ostatnie 15 minut musieliśmy kończyć w dziesiątke, co wykorzystali łodzianie strzelając swoją drugą bramkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem "żółto-niebieskich". W ten sposób RKS Radomsko ma tyle samo punktów co Sokół Aleksandrów Łódzki, z którym zmierzy się już w najbliższą sobotę przy B26.

Spoglądając na to co działo się na innych stadionach podczas 23 kolejki Betcris IV Ligi, warto wspomnieć o:
-remisie Poloni Piotrków Trybunalski z liderem, tj. Widzewem II Łódź
-zremisował również Sokół Aleksandrów Łódzki z Włókniarzem Zelów

Następny mecz:
RKS Radomsko - Sokół Aleksandrów Łódzki (01.04.2023) 16:00

A relacje, skrót i wywiady z ostatniego meczu u siebie RKS-u Radomsko możesz zobaczyć tutaj: