naglowek2

Pewne zwycięstwo z Orkanem Buczek- podsumowanie

Kolasa zdjęcie

W 22 kolejce Betcris IV ligi RKS Radomsko pokonał na własnym stadionie Orkan Buczek wynikiem 3:0

Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy w sobote planowo o 14:00, ale już na rozgrzewce mogliśmy zaobserwować wzmożoną koncentracje podopiecznych trenera Pawła Ściebury. Cel był jeden, czyli zdobyć pewne 3 punkty, by nabrać rozpędu przed przyszłymi meczami rundy wiosennej. Obie drużyny podchodziły do siebie z dużą dozą respektu. Orkan przegrał z RKS-em w rundzie jesiennej 0-4, ale mimo to przed 22 kolejką zajmował wysokie 6 miejsce w tabeli (pozycje niżej znajdował się RKS Radomsko). Zatem zapowiadało się naprawdę wyrównane spotkanie.

9c83222a46b7ddf5d39e4b78156893d0 dsc 0064

I tak rzeczywiście było w pierwszych 45 minutach. Radomszczanie w swoim stylu wymieniali dużą liczbę podań, jednak względem poprzedniego meczu z Pogonią Zduńska Wola, wydawało się, że częściej dochodzili do klarnownych sytuacji. Swoje szanse do przerwy mieli: Dawid Flaszka, Krystian Kolasa, Juliusz Molis i Jakub Załucki. Przeciwnicy próbowali strzelić bramkę po kontratakach i stałych fragmentach gry, jednak nie potrafili realnie zagrozić naszemu bramkarzowi, oddając tylko jeden strzał celny w pierwszej połowie.

machaj zdjecie

Druga połowa wyglądała inaczej, gdyż piłkarze z Buczka postanowili zaryzykować i  nieco bardziej się otworzyli. Ataki większą liczbą zawodników Orkana, stworzyło przestrzenie dla naszych skrzydłowych oraz pozwoliło na ataki z kontry. W ten sposób w 62 minucie, Dawid Flaszka wywalczył rzut karny po faulu bramkarza. Do piłki na 11 metrze podszedł Bartosz Machaj, który pewnie strzelił swoją 9 bramkę w sezonie. Następny gol to ciekawa wrzutka w pole karne Mateusza Gołdy, która wywołała mały chaos w szeregach obronnych rywala, dzięki czemu do piłki dopadł Dawid Flaszka, który popisał się przepięknym strzałem technicznym, tym samym zostawiajac bez szans bramkarza rywali. Dzięki temu trafieniu 71 minucie było już 2-0. Równo 10 minut później Mateusz Gołda ustanowił wynik spotkania po indywidualnej akcji ze skrzydła.

W ten sposób RKS Radomsko przerwał serie 4 meczów bez porażki Orkana Buczek. Dodatkowo dopisując sobie 3 punkty w lidze.

Wyjściowe jedenastki obu drużyn:

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, K. Kokoszczyk, Sz. Kożecki, J. Molis, M. Gouda, W. Śmigielski, B. Machaj, D. Flaszka, K. Kolasa, St. Domaniecki
Orkan Buczek: K. Wojtczyk – M. Orski, M. Kaflowski, D. Kubiak, D. Potakowski, J. Dregier, S. Zalepa, G. Kowalski, Ł. Bocian, K. Kostańczyk, D. Cukiernik

eea4c491ff2591dc81634f2726822ad5 dsc 0062

Warto wspomnieć, że do Radomska wrócił były kapitan naszej drużyny Łukasz Bocian. Środkowy pomocnik niestety doznał niewielkiego urazu łydki, co nie pozwoliło mu dograć meczu do końca. Łukasz w barwach RKS-u Radomsko rozegrał blisko 100 spotkań. Między innymi wywalczając awans do IV i III ligi. Kibice na pewno nigdy nie zapomną trofeum do którego poprowadził "żółto-niebieskich", czyli zwycięstwo w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, tym samym "sprowadzając ekstraklase" na boisko przy B26, tj. mecz pierwszej rundy Pucharu Polski z Radomiakiem Radom.

uid 02474c950eeed1f445e3a9a57bb043e81655413160947 width 900 play 0 pos 0 gs 0 height 506