naglowek2

PODSUMOWANIE MECZU Z POGONIĄ

To nie było wymarzone sobotnie popołudnie dla kibiców RKS-u Radomsko. Temperatura bliska zeru i przelotny opad na pewno nie zachęcały do spędzenia wolnego od pracy dnia właśnie na stadionie piłkarskim. Mimo tych przeszkód 4 marca przy Brzeźnickiej 26 zjawiło się około 200 sympatyków "żółto-niebieskich". Szaliki ukochanego klubu, czapki i przyśpiewki na pewno pomogły kibicom nieco się rozgrzać w ten jeszcze zimowy dzień. Niestety frekwencja i doping nie rozgrzały dostatecznie podopiecznych Pawła Ściebury przez co już od 39 minuty musieliśmy gonić wynik. Bramke na 0-1 dla gości w nieco kuriozalnych okolicznościach strzelił Patryk Sławiński. Pan Mirosław Koper- medyk i kierownik drużyny w pomeczowym wywiadzie powiedział, że niestety bramke strzeliliśmy sobie sami. Trudno się z Panem Mirosławem niezgodzić ponieważ z całym szacunkiem do strzelca, to chaos w polu karnym po wrzutce z boku boiska spowodował groźną sytuacje, która nie powinna mieć miejsca. Jeśli chodzi o nasze sytuacje w pierwszej połowie to jakieś były. Na pochwałe zasługuje nowy nabytek RKS-u Radomsko Dawid Flaszka, który utrzymał się dłużej przy piłce na około 20 metrze od bramki rywala i celnie wrzucił piłkę w pole karne, ale niestety ostatecznie piłka wylądowała w rękach bramkarza rywali. Druga połowa wyglądała znacznie lepiej. Duża liczba podań na połowie przeciwnika, wymienność pozycji i atak niemal całą drużyną zaowocował kilkoma sytuacjami, jednak niska i ciasna obrona rywali nie dawała nam możliwości zagrania podania prostopadłego w pole karne i stworzenia 100% sytuacji. Dodatkowo nadzialiśmy się na kilka szybkich kontrataków, ale tutaj trzeba pochwalić naszego bramkarza- Daniela Niźnika, który za każdym razem wygrywał w tym meczu sytuacje sam na sam. Piłkarze tworzyli sytuacje i dawali z siebie wszystko do ostatniej minuty, jednak mecz zakończył się ostatecznie 0-1. Jest to drugi mecz z rzędu z drużyną ze Zduńskiej Woli, którego nie potrafimy wygrać (na inaugracje rundy jesiennej zremisowaliśmy z tą drużyną na wyjeździe 1-1).