naglowek2

1/2 Okręgowego Pucharu Polski

Okręg piotrkowski już ma swoich „reprezentantów” którzy będą walczyć wiosną na szczeblu wojewódzkiego Pucharu Polski. Zaczniemy od drugiego półfinału. Poloniści z Piotrkowa Tryb. pokonali u siebie III ligową Lechię Tomaszów Mazowiecki 3-0 (hattrick Kacpra Piotrowskiego) Z pewnością możemy tutaj mówić o lekkiej sensacji.

PP

Żółto-Niebiscy remisowali do 90 min. ze Skalnikiem Sulejów 0-0. Potrzebna była dogrywka by wyłonić zwycięzcę. W 67’ Sebastian Miśkowiec został ukarany żółtą kartką. Trzy minuty później, Łukasz Bocian zmienił Szymona Kożeckiego. Pod koniec regulaminowego czasu gry Bartosz Sitkowski opuścił murawę. Zmienił go Wiktor Śmigielski.

PP sul

Podopieczni Trenera Ściebury mieli mocne wejście. Już w 92’ po akcji Igora Górniaka, który znalazł w polu karnym Kamila Odolaka, nie pozostało nic innego jak odpowiednio wykończyć. Piotr Ćwikła musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki dwie minuty później. Po kolejnej akcji prawą stroną Filip Bednarski zdobył bramkę. Trzecią bramkę dla Radomszczan zdobył Krystian Kolasa. Zostały przeprowadzone dwie zmiany na ostatni kwadrans gry. Jakub Zieliński wszedł za Kamila Odolaka oraz Oskar Kozak zmienił Stanisława Domanieckiego. W wyniku nieporozumienia bramka samobójcza zostaje zapisana na koncie „Szwagra” Kolasy (112 min). Jest to pierwsza stracona bramka przez Artura Kowalczyka.  Pod koniec spotkania brakuje szczęścia przy strzale z odległości 40 m. wcześniej wspomnianego Kozaka. Bramkarz Skalnika był w polu, piłka przeszła obok bramki. Pora na szybką regeneracje i przygotowanie do sobotniego meczu wyjazdowego ligowego z KS Paradyż. Żółto-Niebieska drużyna zaprezentuję swoje możliwości podczas wiosny 2022. Należy oczekiwać na resztę rywali i obserwować kogo przypiszę los.