naglowek2

Wygrana RKS RADOMSKO w meczu ze Strykowem

Udanie rozpoczął ponowną pracę w RKS Radomsko trener Andrzej Orszulak. W Wielką Sobotę (20 kwietnia) przy Brzeźnickiej żółto-niebiescy, pokonali Zjednoczonych Stryków 2:0 (0:0).

skromnezwyciestworksradomsko 11036

W minionym tygodniu zarząd klubu RKS, rozwiązał kontrakt na prowadzenie pierwszej drużyny z Rafałem Ozgą. Popularny „Ozi” przejmie teraz obowiązki trenera najstarszej grupy juniorskiej B1. Na ławce trenerskiej w meczu ze Zjednoczonymi Stryków zasiadł natomiast Andrzej Orszulak, który wrócił do Radomska po rocznym pobycie w Stomilu Olsztyn.

Goście przed spotkaniem z RKS, w ostatnich trzech meczach zdobyli cztery punkty. Przed tygodniem wygrali u siebie z silnym LKS Kwiatkowice (2:0) i zajmowali 7. miejsce w czwartoligowej tabeli. RKS pauzował. W drużynie ze Strykowa występuje znany w gry w Radomsku, Sebastian Balcerek.

skromnezwyciestworksradomsko 60559

Ponowny debiut Andrzeja Orszulaka jako szkoleniowca RKS Radomsko wypadł przyzwoicie, aczkolwiek jego zawodnicy nie pokazali się z dobrej strony. Kiedy to w 29. min. meczu drugą w ciągu kilku chwil żółtą kartkę obejrzał (a w konsekwencji czerwoną), Daniel Suskiewicz ze Strykowa, wydawało się, że wygrana gospodarzom przyjdzie łatwo. Niestety przez całą pierwszą połowę brakowało dobrych sytuacji bramkowych. Druga połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy. Na bramkę trzeba było czekać aż do 76. minuty kiedy to gola strzelił po asyście Adriana Jury, nie kto inny jak Krystian Wojtczak. Drugą bramkę kibice obejrzeli w doliczonym czasie gry, a jej autorem został wprowadzony po przerwie Krystian Kolasa. Trzy punkty bliżej III ligi dopisane do konta RKS Radomsko.

Wygrał także wicelider tabeli drużyna Warty Sieradz. Przed własną publicznością pokonali wysoko Pilicę Przedbórz 4:1.