naglowek2

Lekcja pokory

Tak można scharakteryzować mecz RKS Radomsko z drugoligową SKRĄ Częstochowa. Już od pierwszych minut było widać, że dziewiąta aktualnie w II lidze SKRA jest zespołem lepiej zorganizowanym i lepszym taktycznie. O ile w pierwszej połowie radomszczanie kondycyjnie czuli się mocni, o tyle w drugiej połówce cięzkie nogi robiły już swoje.

Pierwsze 45 minut to głównie walka w środku pola i wzajemne próby stworzenia sobie sytuacji bramkowej. Jako pierwsi do siatki trafili gracze z Częstochowy, a konkretniej rozgrywający Łukasz Kowalczyk, który z osiemnastego metra uderzył nie do obrony. W odpowiedzi z szesnatki strzelał Krystian Wojtczak i do przerwy było 1:1.

W drugiej odsłonie na boisku pojawili się nowi zawodnicy, a tempo gry radomszczan spadło. RKS w wielu akcjach stawiał wszystko na jedną kartę zapominając o asekuracji, a to skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Na 2:1 bramkę zdobył Jakub Matyja, a na 3:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego podwyższył ponownie Łukasz Kowalczyk. Końcowe fragmenty meczu były już bardziej wyrównane, lecz radomszczanom brakowało celnego ostatniego podania, a także sił do powrotu z akcji ofensywnych. Na 4:2 gola zdobył Radosław Gołębiewski, w odpowiedzi z rzutu karnego trafił Paweł Baraniak, a wynik ustanowił Gołebiewski.

To na pewno impuls do jeszcze cięższej pracy na treningach. Już za tydzień już w pełnym składzie RKS zagra z liderem 3. ligi Sokołem Aleksandrów Łódzki, którego trenerem jest dobrze znany w Radomsku, Sławomir Majak.

SKRA Częstochowa 5:2 RKS Radomsko
bramki: dla SKRY - Kowalczyk x2, Gołębiewski x2, Matyja, dla RKS: Wojtczak, Baraniak