naglowek2

TRWA SERIA ZWYCIĘSTW RKS MECHANIK

MAZOVIAq

W 32 kolejce IV ligi łódzkiej radomszczanie zwyciężyli Mazovię Rawa Mazowiecka 3-1(0-0), notując tym samym serię 4 wygranych z rzędu. Już w pierwszej akcji meczu zespół RKS mógł objąć prowadzenie. Po długim podaniu przed pole karne, na 20 metrze od bramki sfaulowany został Wiktor Majewski. Strzał z rzutu wolnego Jakuba Tazbira pewnie złapał bramkarz Mazovii.

Pozostała część pierwszej połowy meczu była słaba w wykonaniu piłkarzy Artura Kowalskiego, którzy zmuszeni byli grać atakiem pozycyjnym. Akcje gości nie przynosiły jednak spodziewanych rezultatów. Lepsze sytuacje do zdobycia gola mieli zawodnicy Mazovii, jednak dwukrotnie Rałał Dawid bronił groźne strzały gospodarzy. Drugą odsłonę meczu radomszczanie rozpoczęli bardzo niemrawo, dzięki czemu to Mazovia znów stworzyła sobie kilka sytuacji, i w końcu po indywidualnej akcji niespodziewanie piłkarze z Rawy Mazowieckiej wyszli na prowadzenie. Zespół RKS po straconym golu szybko wziął się za odrabianie strat. Radomszczanie zaczęli grać zdecydowanie szybciej, co poskutkowało golem Majewskiego. Jakub Tazbir zagrał piłkę w pole karne do Walioszczyka, który dośrodkował głową na piąty metr, a tam rozpędzony Majewski wpakował piłkę do siatki. Po 4 minutach było już 1-2. Przemysław Krawczykowski zdecydował się na rajd prawym skrzydłem, minął kilku obrońców i wycofał piłkę do Piotra Szymczaka. Pomocnik Mechanika mimo asysty przeciwnika zdołał strzałem lewą nogą w dolny róg bramki zdobyć gola dla swojego zespołu. W 72 minucie znów mógł być remis. Po jednym z ataków gospodarzy Przemysław Socik w polu karnym sfaulował skrzydłowego Mazovii i sędzia podyktował rzut karny. Rafał Dawid znakomicie wyczuł jednak intencje strzelającego i po raz kolejny w tym spotkaniu uchronił swój zespół od straty gola. Radomszczanie nie poprzestali na jednobramkowym prowadzeniu i próbowali strzelić kolejne gole. W 80 minucie strzał głową Walioszczyka z linii bramkowej wybili obrońcy, ale co się odwlecze to nie uciecze. Dobrze dysponowani w końcówce spotkania piłkarze gości w 87 minucie przeprowadzili decydującą akcję. Przemysław Krawczykowski prostopadłym podaniem nad linią obrony uruchomił Tazbira, który w pełnym biegu minął bramkarza i pewnym strzałem posłał piłkę do pustej bramki, zapewniając swojej drużynie kolejne 3 punkty i awans na 8 miejsce w tabeli.