naglowek2

TRWA DOBRA PASSA RKS MECHANIK

ja zawiszapaj

Piłkarze RKS Mechanik podtrzymali dobrą passę i w meczu o tzw. 6 punktów zwyciężyli Zawiszę Pajęczno 2-0, dzięki czemu awansowali na 13 miejsce w tabeli, niwelując stratę do zespołów z górnej połowy tabeli IV ligi.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Mało było sytuacji podbramkowych i celnych strzałów. Ze strony Mechanika z dystansu strzelali dwukrotnie Walioszczyk i Tazbir jednak nie udało im się zdobyć gola. Druga część meczu rozpoczęła się od przewagi Zawiszy. Największe zagrożenie pod bramką Przemysława Rudaka miało miejsce po stałych fragmentach gry. Kilka razy goście byli blisko zdobycia bramki po rzucie rożnym. Następnie bardzo silny strzał Krężela z rzutu wolnego z trudem obronił Rudak. Zawodnicy RKS Mechanik z każdą minutą grali lepiej i przedostawali się pod bramkę gości. W 63 minucie strzał Marcina Lewackiego został zablokowany jednak piłkę w polu karnym przejął Tomasz Walioszczyk. Strzał z ostrego kąta napastnika radomszczan wylądował w okienku bramki Zawiszy i gospodarze wyszli na prowadzenie. Doskonałą szansę na podwyższenie wyniku miał Jakub Tazbir, który po podaniu Walioszczyka znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek. Wynik meczu radomszczanie ustalili w 83 minucie. Kamil Nowak zagrał długie podanie do Walioszczyka, który minął obrońcę i bramkarza, a następnie  zza pola karnego posłał piłkę do pustej bramki. Piłkarze RKS do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i dzięki dobrej grze mogą dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Gra zespołu Artura Kowalskiego w ostatnich meczach napawa optymizmem przed ostanim spotkaniem rundy jesiennej z Widzewem Łódź, w którym radomszczanie na pewno będą chcieli sprawić niespodziankę.

11.11.2015 godz 11:00 - 18 kolejka IV ligi łódzkiej

RKS Mechanik Radomsko - Zawisza Pajęczno 2-0 (0-0)