naglowek2

SPRAWIEDLIWY REMIS Z WŁÓKNIARZEM ZELÓW

zelow

Po wyrównanym spotkaniu piłkarze RKS Mechanik Radomsko zanotowali trzecie spotkanie z rzędu bez porażki, remisując z zespołem Włókniarza Zelów 1-1. Spotkanie obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych. Mecz rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Artura Kowalskiego. Po rzucie wolnym z prawej strony boiska piłkę przedłużył głową Wiktor Majewski, a Tomasz Walioszczyk z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Po zdobytej bramce RKS bronił się na własnej połowie groźnie kontratakując, natomiast zawodnicy Zelowa dłużej utrzymywali się przy piłce. Goście zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym stwarzali zagrożenie pod bramką Rudaka zwłaszcza strzałami z dystansu. Swoje sytuacje mieli też radomszczanie. Po jednym z rzutów wolnych strzał debiutującego Krystiana Piaseckiego obronił Robakiewicz. Niecelnie z dystansu strzelali też dwukrotnie Walioszczyk i Tazbir. W 41 minucie zelowianie wyrównali. Bardzo dobrze grający Dregier wbiegł z piłką w pole karne i mocno strzelił na bramkę. Piłka pechowo odbiła się od stojącego na przedpolu Łukasz Perlińskiego i myląc Rudaka wpadła do siatki.  Druga połowa znów przyniosła wiele sytuacji pod bramkami obydwu drużyn.. Najlepsze z nich to strzał w słupek zespołu gości oraz akcja radomszczan, po której z metra do pustej bramki nie trafił Maciej Machura. Chwilę wcześniej Machura zdobył prawidłową bramkę, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej pomocnika RKS-u. Obydwie drużyny do końca meczu próbowały zdobyć bramkę i sięgnąć po 3 punkty. Goście stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji lecz w bramce znakomicie spisywał się Rudak. W ostatniej akcji meczu swoją szansę dla radomszczan miał Marek Michalski, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców Włókniarza i mecz zakończył się podziałem punktów.

07.11.2015 godz 14:00

RKS Mechanik Radomsko - Włókniarz Zelów 1-1 (1-1)