naglowek2

CENNA WYGRANA W ZGIERZU

bor

Radomszczanie po pewnej wygranej w poprzedniej kolejce podtrzymali zwycięską passę i pokonali na wyjeździe sąsiada z ligowej tabeli - drużynę Boruty Zgierz. Wygrana nie przyszła piłkarzom Artura Kowalkiego łatwo. Mecz rozpoczął się od ataków Boruty, który w pierwszych minutach miał kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Goście szukali szans w kontratakach. Po jednym z nich w 30 minucie  akcję Piotra Szymczaka i Jakuba Tazbira zdołali zamienić na gola. W 41 minucie było już 0-2. Sprytem w polu karnym wykazał się Tazbir i czubkiem buta podwyższył prowadzenie. Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja z końcówki pierwszej połowy. Gospodarze zdobyli bramkę z rzutu wolnego, jednak sędzia uznał, że stojący przed Przemysławem Rudakiem napastnik zasłaniał mu piłkę i RKS utrzymał dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie Borucie szybko udało się strzelić kontaktowego gola. W 47 minucie spotkania strzał z 16 metrów oddał Baszczyński i piłka wpadła w prawy dolny róg bramki RKS-u. Gospodarze do końca meczu dążyli do wyrówniania jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Rudak. Radomszczanie mieli nieliczne sytuacje do roztrzygnięcia spotkania, lecz dobrych okazji nie wykorzystali Majewski i Walioszczyk. Końcowe minuty gospodarze grali w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Ceglarz. Wynik do końca już się nie zmienił a RKS zdobył bardzo cenne 3 punkty, które pomogą w walce o utrzymanie w IV lidze.